listopad 2005

Vážení příznivci vegetariánství,

ani v uplynulém měsíci jsme nezaháleli. Zde je stručný přehled naší práce.

Další úspěšná přednáška
-------------------------------
13. října měl Jan Šťastný přednášku ve Zlíně. Konala se v rámci Dnů zdraví, které jsou pro nás vždy skvělou příležitostí přiblížit vegetariánství veřejnosti. Více informací o přednášce naleznete zde:
http://vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2005110101

Nová kniha
-------------
Již v září jsme se zúčastnili slavnostního křtu knihy o právech zvířat a vegetariánství autora Jana Čejky „Jejich jest království“ Je to výborná kniha, kompilát sestávající ze tří děl amerických odborníků na ochranu zvířat, kterou rozhodně doporučujeme vaší pozornosti. Recenzi knihy nyní naleznete na našem webu www.vegetarian-vegan.cz

Časopis Vegetarián & Vegan
-----------------------------------
Druhé číslo časopisu Vegetarián & Vegan je již téměř vyprodáno. Je nyní v prodeji na téměř třiceti místech v Česku a stále chodí další objednávky. Zajímavé články ze starších čísel postupně dáváme na web www.vegetarian-vegan.cz a každý si je tam může přečíst.
Další číslo by mělo vyjít v první polovině ledna a jedním z hlavních témat bude sport a pohyb. Od vegetariánů praktikujících jógu až po veganské boxery a kulturisty.
I nyní nám můžete psát své příběhy, posílat náměty a spolupracovat. Opět vás čeká soutěž o zajímavé knihy. Nejlepší příspěvky a dopisy budou odměněny filmovými dokumenty „Důvody proč být vegetariány“ a „Pravda o mase“ ( http://www.vegspol.cz/showpage.php?name=filmypeta1 )

Budete-li mít zájem o větší množství časopisů (k dalšímu prodeji, do škol, kaváren, pro přátele apod.) dejte nám včas vědět, jsou možné i slevy. Pokud máte ve svém okolí obchod se zdravou výživou nebo vegetariánskou restauraci , které časopis ještě nemají, napište nám, prosím, a my je oslovíme.

(Pokud jste našimi členy a dosud vám nepřišel časopis 2/2005, dejte nám, prosím, vědět)

Školní stravování – i pro vegetariány
---------------------------------------------
Minule jsme vás informovali o úspěchu s vegetariánským školním stravováním na gymnáziu ve Strakonicích. Studentům a vedení školy se podařilo prosadit vegetariánská jídla ve školní jídelně. Poskytli jsme školní jídelně informace k úspěšnému zařazení vegetariánských jídel do jídelníčku. Také jsme zaslali studentům časopisy Vegetarián & Vegan a těšíme se na další spolupráci se školou.
Na základě této pozitivní zkušenosti se nyní bude snažit o prosazení bezmasé stravy i jeden z našich příznivců v Českých Budějovicích!

Film Petra Vachlera
------------------------
Vegetariánská filmová komedie Petra Vachlera je v kinech stále na vrcholu žebříčku návštěvnosti. Petr Vachler patří k předním propagátorům nezabíjení zvířat a jeho film DOBLBA jistě potěší všechny vegetariány jednoznačným vegetariánským poselstvím.

Další přednášky!

Přerov
--------
Ing. Richard J. Barták CSc. bude přednášet 23.11. 2005 v Přerově. Přednáška začíná v 16. hodin a koná se v prostorách přerovského tetovacího salonu a galerie.
http://www.tattoo-ko.cz/images/bannery/vegetarian.jpg

OHZ
-------
Jan Šťastný bude ve dnech 18.-19. 11. 2005 přednášet na srazu Ochránců hospodářských zvířat o vegetariánství, veganství a praktikách některých výrobců potravin. www.ohz.cz

Přehled tisku

National Geographic
--------------------------
Americký časopis National Geographic se ve svém listopadovém čísle věnuje dlouhověkosti. I jeho česká verze obsahuje některé zajímavé články, například že vegetariáni žijí o 10 let déle než konzumenti masa. V českém vydání ale bohužel chybí text popisující výhody vegetariánství nazvaný „Chcete žít déle? Buďte vegetariány!“ poukazující na výhody bezmasého stravování a na to jak je snadné stát se dnes vegetariánem. Zmiňují se zde i tři významné osobnosti – vegetariáni - Benjamin Franklin, Henry Ford a Leonardo da Vinci.

Časopis Reflex o vegetariánství
---------------------------------------
Minulý týden vyšlo v časopise Reflex zamyšlení Petra Volfa nad slavnou knihou Uptona Sinclaira „Džungle/Jatka“ a současnými nepěknými praktikami prodejců masa. Závěr článku je jednoznačný: „Ať je to, jak chce, jedinou a definitivní cestu, která z tohoto ošemetného problému vede, představuje vegetariánství.„

V současné době jsme dokončili články o vegetariánství do dvou velkých časopisů. Před jejich publikací vás včas upozorníme.

Pokud máte zájem o naši přednášku, ozvěte se na email veg@vegspol.cz. Přednášíme po celé republice na různá témata.

Děkujeme všem členům a příznivcům za podporu v naší náročné práci. Aktivně propagujeme a hájíme vegetariánství a veganství ku prospěchu zvířat, lidí i životního prostředí.

S přánim pěkneho dne

Ceská vegetarianská společnost
www.vegspol.cz
www.vegetarian-vegan.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS